Aktuality

5.5.2020

Plánované rozpočtové akce zahájeny

I přesto, že vedení města Karlovy Vary se snaží šetřit ve velkém, zahájili se naplánované rozpočtované akce. V lázeňském území se naplno rozjela rekonstrukce Mlýnské kolonády.

V rámci rekonstrukce se budou kompletně opravovat suterénní části kolonády, terasa kolonády, části za kolonádou, kde vyvěrají léčivé prameny, ale i nosné sloupy a zdi.

Zkorodovanou litinovou konstrukci Sadové kolonády, která drží střechu, má nahradit nová. Sadový pramen, vyvěrající v současné době v budově Vojenského lázeňského ústavu, se vrátí do kolonády, v níž kdysi býval. Zároveň dojde k úpravám prostoru směrem ke korytu Teplé.

I ve Vřídelní kolonádě probíhá již rok kompletní oprava krenotechnologie v suterénu, to znamená dvě nádrže na jímání vřídelní vody, nové rozvody trubek, nová čerpadla a tři nové separátory kysličníku uhličitého a další zařízení.

galerii umění je realizována rozsálá rekonstrukce výloh, které již byly v havarijním stavu.

Moravské ulici se finišuje. Rekonstrukce povrchů spočívala v odstranění stávajících konstrukčních vrstev vozovky (asfalt, čedičové kostky) s položením nových vrstev s ukončením žulovou dlažbou. Práce se zaměřily, kromě Moravské ulice, i na náměstí Svobody a Hynaisovu ulici.

„Jsem rád, že i v době velkých omezení město investuje do své infrastruktury. Hledáme cesty, jak pomoci zaměstnavatelům i zaměstnancům v cestovním ruchu, lázeňství, ale nezapomínáme i na sliby, které jsme dali občanům v rámci investic do infrastruktury města Karlovy Vary“ říká radní MUDr. Josef März.

karlovy vary
About Karlovaráci